Корсунь-Шевченківський район, Черкаська область

Критерії, за якими Мін’юстом проводиться монітор реєстраційних

Законами України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закони) передбачено, що  контроль у сфері державної реєстрації здійснюється Мін’юстом, у тому числі шляхом моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-  підприємців та громадських формувань (далі - реєстри) з метою виявлення порушень порядку державної реєстрації державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації.

Відповідно до пункту 4 Порядку здійснення контролю у сфері державної реєстрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 № 990 (далі - Порядок здійснення контролю), моніторинг реєстраційних дій проводиться на підставі відомостей реєстрів за допомогою програмних засобів їх ведення за такими критеріями:

1)   порушення строків, визначених Законами;

2)    проведення реєстраційних дій в неробочий час;

3)   відсутність у реєстрах електронних копій документів, поданих для державної реєстрації, виготовлених шляхом їх сканування;

4)    проведення реєстраційних дій на підставі судових рішень;

5)    скасування (видалення) записів з реєстрів;

6)   державні реєстратори та/або суб'єкти державної реєстрації, визначені Мін'юстом.

Періодичність моніторингу реєстраційних дій за окремими зазначеними критеріями, перелік державних реєстраторів та/або суб'єктів державної реєстрації, щодо яких проводиться моніторинг за критерієм, визначеним у підпункті 6 пункту 4 Порядку здійснення контролю, а також строк, протягом якого проводиться такий моніторинг, визначаються (затверджуються Мін'юстом з розміщенням відповідної інформації на офіційному веб-сайті.

За результатами моніторингу реєстраційних дій складається акт в письмовій формі, який засвідчується підписом посадової особи що проводила такий моніторинг.

У разі виявлення на підставі акта моніторингу реєстраційних порушень порядку державної реєстрації проводиться камеральна перевірка державних реєстраторів та/або суб'єктів державної реєстрації.