12   серпня село Нетеребка відсвяткувало  своє 380 - річчя. День села - це свято, яке єднає всіх жителів, яке пов’язує минуле, сьогодення та майбутнє. День народження Нетеребки – це свято всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитись назавжди в нашому селі.

Про початок свята односельчан та гостей сповістили звуки духового оркестру під керівництвом Володимира Білого. Марші і  вальси у їх виконанні налаштовували на святкову хвилю глядачів, які заходили в Будинок культури. Привітно зустрічали гостей діти в українському вбранні та проводжали до фотозони, де можна було сфотографуватись на згадку і далі до святкового залу, виставок.

Організатори свята  підготували для  жителів села вітання і подарунки в 19 номінаціях та цілий феєрверк концертних номерів .

Привітати нетеребчан з  такою датою приїхали гості з СТОВ  «Агрофірма Корсунь”, Стеблівської громади, поет, композитор, волонтер Ю. А. Старчевод, старости  семи сіл  Набутівської об’єднаної громади на чолі з головою територіальної громади О. П. Малюгою. Пишними короваями  зустріла всіх гостей староста села Н.В.Сухопара.

Після урочистого відкриття свята, сердечних привітань офіційних  керівників і яскравої танцювальної композиції  хореографічного колективу  Нетеребського Будинку культури ведучі перевели увагу глядачів на згадку тяжких років та трагічних подій. Голодомор, Друга світова війна, Афганістан, Чорнобиль, АТО…

Декілька слів…. А за кожним ніби ціла епоха, реальні прізвища односельчан, викарбовані на Обелісках… корзини з квітами до пам’ятників зал проводжав стоячи.

Логічно, що перші номінації мали назву «Хоробрі серця». Інвалід Великої Вітчизняної війни О. М. Ковтун першим отримав привітання, подарунок  і пісню «Діди - козаки» у виконанні тріо «Діди» Нетеребського СБК.

Затамувавши подих глядачі слухали пісню «Афганські дороги» у виконанні С. М. Савенка для мужніх афганців – односельчан М. М. Савченка, О. В. Куроченка, О. М. Огілька, М. І. Григоренка, М. М. Яценка.

Ансамбль «Чарівні драбівчанки» дарував свою пісню «Молитва» уже іншим героям – ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Це – нетеребчани П. І. Лобченко, І. І. Гончар, В. Я. Гуржій, В. П. Василенко.

Сьогодні Нетеребка, як і вся Україна живе новинами зі Сходу країни. Один за одним піднімались на сцену 15 Героїв нашого часу – нетеребських воїнів АТО. Ніхто не міг стримати сліз дивлячись на цих мужніх захисників і слухаючи пісню «Солдат України» у виконанні Яни Гончар.

В концерті було багато ізюминок, несподіванок, творчих відкриттів. Справжнім відкриттям стала пара зовсім юних ведучих Лізи Шпилько та Артема Пустовіта, які по майстерності не поступались майстрам сцени - дорослим ведучим Надії Шпилько та Сергію Савенку.

«Немає більш почесної справи, ніж служити людям, серед яких живеш…» - такими словами розпочалась номінація «Творці сьогодення», яку представляли сільські голови різних поколінь. Це – Г. В. Ященко, М. В. Прутас, С. Ф. Давидчук. Шквал емоцій викликав виступ тріо «Василівни»: лірична пісня «Село у долині» повністю відображала долі цих трьох жінок. Галина Василівна і Марія Василівна переймалися долею села в минулому, а Наталія Василівна вирішує проблеми села сьогодні.

Номінацію «Старожили села» представляли дві чарівні нетеребчанки Ю. Й. Самойленко та А. М. Самійленко. В цьому році їм обом виповнилось всього по 94 роки. А «Наймолодшою жителькою» стала Софійка Карпенко. В номінації «Золоті серця»  - Людмила і Сергій Шепелі – батьки – вихователі дитячого будинку сімейного типу, які крім своїх двох власних, виховують шестеро прийомних дітей.

В номінації «Мати - героїня» відмічені дев’ятеро прекрасних нетеребчанок: О. Д. Самойленко, Л. М. Іващенкова, Т. М. Гоменко, С. М. Величко, В. В. Кришун, Л. І. Демиденко, Є. С. Самійленко, Н. М. Мельник, К. Я. Нетека, які виховали в своїх сім’ях по 5 – 8 дітей.

Номінація «Лебедина вірність» присвячувалась подружжю Пустовітів – найбільший сімейний стаж та подружжю Несенів – наймолодша сім’я. «Гордість Нетеребки» - найактивнішим дітям – волонтерам, «Струни серця» - місцевим поетам, «Золоті руки» - нетеребським умільцям, «Голос Нетеребки» - народному самодіяльному фольклорному ансамблю «Червона калина» Нетеребського СБК, «Аси своєї справи» - працівникам соціальної сфери, «Іменинник дня» - односельчанам, у яких в цей день день народження, «Щасливчик дня» - номінація-сюрприз, «Щедре серце» - небайдужим до долі села нетеребчанам, які вже тривалий час підставляють своє сильне плече у багатьох життєвих ситуаціях, діляться теплом душі та щедрістю серця: М. М. Савченко, М. М. Сіренко, В. В. Пустовіт, П. Г. Сухопара, Галина та Олександр Задорожні, Наталія та Микола Колісники, Людмила та Михайло Попики, В. М. Бондаренко, Р. О. Сіренко, М. І. Кириленко, Ю. М. Задорожній, О. М. Задорожний.

Вітали номінантів колективи усієї об’єднаної громади: «Криниченька» (с. Кичинці), «Чарівні драбівчанки» (с. Драбівка), «Калинонька»(с. Драбівка), «Оберіг» (с. Набутів), «Мальви» (с. Деренківець), «Черемшина» (с. Бровахи), «Дівочі гори» (с. Сахнівка).

Завершився концерт пригощанням усіх присутніх святковим короваєм, почесне право розрізати який отримав голова Набутівської ОТГ О. П. Малюга.

Неможливо в одній статті описати все, що відбувалось того чудового дня. Була і прекрасна виставка робіт місцевих майстрів декоративно  прикладного мистецтва, і виступ улюбленого ВІА «Мамонти», і смачна каша, і дитячі атракціони, і дискотека.

Тож нехай і надалі процвітає наше рідне село, народжуються і підростають діти, спокійно і захищено почуває себе кожен з нас! Нехай кожен наступний день буде зігрітий миром, добром і теплом!