З початку 2017року робота виконавчого комітету сільської ради та його структурних підрозділів була направлена на реалізацію завдань та заходів Програми  соціально-економічного розвитку Набутівської сільської ради на 2017рік.

Провівши детальний аналіз виконання програми соціально-економічного розвитку  об’єднаної територіальної громади Набутівської сільської ради необхідно відзначити , що фінансування заходів Програми на 2017 рік здійснювалось з урахуванням реальних можливостей сільського бюджету та за рахунок коштів державних субвенцій. 

Завдяки  виваженій та принциповій  позиції виконкому ради   забезпечено  стабільність на території ради по основним напрямкам забезпечення життєдіяльності сіл.

Набутівська ОТГ отримала  з державного бюджету субвенцію на формування інфраструктури в сумі 4467тис.грн., які були використано на реалізацію проектів:

«Підвищення якості надання медичних послуг в Набутівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини шляхом проведення капітального ремонту приміщення» - 785,103тис.грн.

«Капітальний ремонт покрівлі з утепленням горища дитячої установи Драбівського навчально-виховного комплексу по вул.Центральній, 26 в с.Драбівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області» 589,34тис.грн. (замінено 578 кв.м. покрівлі з азбестоцементних листів на металопрофіль, теплоізоляційними базальтовими плитами утеплено горище, облаштовано водозливну систему, встановлено блискавкозахист).

- «Капітальний ремонт вул. Леоніда Добровольського в с. Кичинці Корсунь-Шевченківського району Черкаської області» - 645,098тис.грн.(заасфальтовано 2500кв.м. дороги, протяжністю 500п.м.)

- «Капітальний ремонт дороги по  вулиці Центральна, вулиці Польова в селі Деренковець Корсунь-Шевченківського району Черкаської області» - 1329,637тис.грн. ( заасфальтовано 3039 кв.м.)

- «Капітальний ремонт дороги по вулиці Середня в селі Набутів Корсунь-Шевченківського району Черкаської області» - 579,356тис.грн. (заасфальтовано 1320кв.м. дороги)

 

- «Реконструкція мереж вуличного електроосвітлення від ТП-212 по вул. Берегова, вул. Широка в с. Драбівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області»  -  356,22442тис.грн. (прокладено 2 км вуличного освітлення, встановлено 42 енергозберігаючі світильники).

Також з державного бюджету у 2017 році отримано субвенцію на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій в сумі 8273,4тис.грн., в тому числі :

на проект «Підвищення якості надання медичних послуг в Набутівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини шляхом проведення капітального ремонту приміщення» - 691,5тис.грн., з яких використано 609,0 тис.грн. – з урахуванням коштів інфраструктурної субвенції проведено заміну системи опалення на сучасну економну; замінено 34 дерев’яні вікна на металопластикові; утеплено фасад передньої та бокової стін; замінено вхідну групу, облаштовано пандус, залишились роботи по благоустрою, які планується виконати у квітні 2018року;

на проект «Реконструкція   дошкільної установи “Вогник” під районний дитячий оздоровчий табір по  вул. Леніна, 238 в с.Сахнівка Корсунь-Шевченківського району  Черкаської області» - 7581,9тис.грн. – роботи виконуються.

 

Проводилася системна робота з благоустрою території сільської ради.

За рахунок коштів бюджету ОТГ проведено поточні ремонти  доріг комунальної власності 16 вулиць на загальну суму 712,7тис.грн., в тому числі:  с.Бровахи (вулиць Б.Хмельницького, Корсунської, Польової та Шевченка) на суму 90,3тис. грн,  с.Корнилівка  (вулиць  Садова, Корсунська, Шкільна, Молодіжна та під’їзд до кладовища) на суму 262,6тис.грн., с.Сахнівка (вулиць Академіка О.А.Захаренка, Берегова, Шевченка) на суму 47,9 тис.грн., с.Деренковець (вулиць Шевченка, Набережна, Мальовнича, Центральна ) на суму 311,8тис.грн.

На технічне обслуговування та поточні ремонти вуличного освітлення використано 431,4тис.грн.коштів бюджету ОТГ, зокрема, здійснено технічне обслуговування вуличного освітлення в селах Корнилівка, Кичинці, Набутів, Нетеребка, Сахнівка, Деренковець, Драбівка ; проведено поточні ремонти  12 ТП в чотирьох селах,  в тому числі  в с.Нетеребка 3 ТП, в с.Кичинці 3 ТП,  в с.Сахнівка 4 ТП, в с.Драбівка 2 ТП; встановлено 71освітлювальний прилад. В розрізі по населених пунктах на роботи по вуличному освітленню використано: с. Набутів – 37,4 тис.грн., с.Нетеребка – 70,2тис.грн., с.Деренковець – 5,7тис.грн.,   с.Драбівка – 50,6тис.грн., с.Кичинці – 100,3тис.грн., с.Корнилівка – 16,5тис.грн., с.Сахнівка – 150,5тис.грн.

          Встановлено огорожу на кладовищах в с.Корнилівка протяжністю 110м на суму 27,9тис. грн., в с.Набутів  протяжністю 238м на суму 52,9тис.грн. та огорожу в центрі с.Бровахи протяжністю 350м на суму 77,1тис.грн.

Придбано вакуумний насос для забезпечення безперебійної роботи діючого водогону в с.Корнилівка на суму 11,2тис.грн., проведено інженерно-геодизичні вишукування для забезпечення розробки проектної документації на проект «Капітальний ремонт системи водопостачання с.Корнилівка» на суму 50,8тис.грн..

          На території громади упорядковано  сім сміттєзвалищ в селах Набутів, Бровахи, Деренковець, Кичинці, Нетеребка, Сахнівка, Драбівка.

 

         

Для забезпечення роботи структурних підрозділів виконавчого комітету сільської ради придбано 21 одиницю комп»ютерної техніки  на загальну суму 170,9тис.грн., зокрема 8 комп»ютерів в зборі, 4 ноутбука та 9 багатофункціональних принтери; офісних меблів на суму 112,7тис.грн.

За кошти бюджету ОТГ придбано легковий автомобіль для службового користування на суму284,7тис.грн.

 

Демографічна ситуація

Як і загалом в Україні, на території об’єднаної територіальної громади смертність перевищує народжуваність. Так у 2017 році  території Набутівської сільської ради народилося 37 осіб(на 14 осіб більше 2016року), а померло 144(у минулому році 120). Зареєстровано 145 осіб, знято з реєстрації 84 особи. Станом на 01.01. 2018 року загальна кількість населення громади складає 6675 осіб (на 46 осіб менше минулого року).

Соціальний захист

Виконавчим комітетом сільської ради приділяється значна увага питанню соціального захисту  населення. Розроблено та затверджено рішенням сільської ради 06.03.2017 «Положення про порядок та умови виплати матеріальної допомоги громадянам за рахунок коштів сільської ради». Така допомога надається жителям сіл для лікування, оперативного втручання, поховання одиноких непрацездатних громадян, потерпілим від стихійного лиха, повені, пожежі, допомога ветеранам та інвалідам ВВВ, учасникам АТО. Протягом 2017року за кошти сільського бюджету надано матеріальну  допомогу 127 жителям громади на суму 174,0 тис.грн., в т.ч. на лікування 82 жителям  на суму 107,5тис.грн.  

          Виконавчим комітетом сільської ради ведеться облік всіх категорій  населення, які потребують соціального захисту.

          За кошти бюджету ОТГ забезпечено  перевезення пільгових категорій населення сільської ради на приміських автобусних маршрутах загального користування ( по 2 пільгові дні на місяць), на що використано  100тис.грн.

 Виконавчим комітетом постійно надаються  консультації жителям сіл ради з питань отримання одноразової допомоги на поховання, отримання допомоги при народженні дитини, отримання субсидій, допомоги малозабезпеченим сім’ям та інше.

          Всі одинокі  громадяни похилого віку знаходяться на обслуговуванні соціального працівника від Корсунь-Шевченківського територіального центру соціального обслуговування. Бажаючим надається  первинна медична допомога, допомога в обробітку присадибних ділянок, тощо.

 

          Освіта

Освітню галузь сільської ради представляють заклади :

 • Нетеребський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»;
 • Драбівський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»;
 • Деренковецький навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»;
 • Авторська  О.А.Захаренка середня  загальноосвітня  школа с.Сахнівки;
 • Корнилівський навчально-виховний комплекс  «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І ступеня» ,

в яких виховується 101 дитина дошкільного віку та навчається 307 учнів. Вище вказані навчальні заклади були прийняті у комунальну власність сільської ради 19.09.2017 рішення сільської ради №11-3/VII.

      -  Дошкільний  навчальний заклад «Журавлик» с.Деренковець в якому виховується 12 дітей .

     Фактично зайняті посади на 01.09.2017 року становлять 156,6 одиниць, з них 75,45 одиниць – вчителі.

          В школах організовано роботу семи гуртків та літньої студії:  спортивного гуртка  «Футбол» (с.Драбівка), військово-патріотичних гуртків «Патріот» та «Джура» (с.Нетеребка та с.Сахнівка), гуртки вокального співу (с.Нетеребка та с.Сахнівка), гурток «Художня праця» ( с.Сахнівка), літературної студії «Душі криниця» (с.Деренковець), літературного гуртка «Дивослово» (с.Драбівка).

Авторська  О.А.Захаренка середня  загальноосвітня  школа с.Сахнівки відібрана як інноваційна школа в результаті конкурсу, проведеного серед навчальних закладів області для формування кола учасників цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини», затвердженої рішенням Черкаської обласної ради від 07.10.2016 № 9-2/УІІ.

Розпорядженням сільського голови  створено спільну робочу групу щодо визначення опорної школи на території Набутівської сільської ради за участю представників навчальних закладів, виконавчого комітету та депутатів сільської ради.

          У 2017 році для покращення матеріально-технічної бази закладів освіти  за кошти бюджету ОТГ виконано наступні заходи: у Авторській  О.А.Захаренка середній  загальноосвітній  школі с.Сахнівки проведено гідрохімічне очищення системи опалення першого крила будівлі навчального корпусу №1 на суму 59,6тис.грн.;  виділено 300тис.грн. на умовах співфінансування з обласним бюджетом на придбання обладнання для кабінетів хімії, біології, фізики (покращення матеріальної бази інноваційних шкіл Черкащини).

Встановлено три дитячі майданчики: с.Нетеребка на суму 68,1тис.грн., с.Корнилівка на який використано 10тис.грн.коштів сільської ради та спонсорські кошти, с.Кичинці за спонсорькі кошти. Придбано дитячий майданчик на суму 20тис.грн., який планується встановити в с.Драбівка.

 

Охорона здоров’я

   В мережі закладів охорони здоров'я на території   Набутівської сільської   функціонує 9 лікувально- профілактичних закладів, в т.ч.:

 • фельдшерсько-акушерський  пункт с.Нетеребка;
 • фельдшерсько-акушерський пункт с.Сахнівка;
 • фельдшерсько-акушерський пунк с.Драбівка;
 • фельдшерсько-акушерський пунк с.Деренковець;
 •  фельдшерсько-акушерський пункт с.Бровахи;
 • фельдшерсько-акушерський пункт с.Корнилівка;
 • фельдшерсько-акушерський пункт с.Кичинці;
 • амбулаторія загальної практики сімейної медицини с.Набутів;
 • амбулаторія загальної практики сімейної медицини с.Деренковець.

     Фактично зайняті посади  на 01.01.2018 року становлять 29,25 одиниць, з них 4,75 – лікарські посади.У амбулаторіях загальної практики сімейної медицини функціонує 20 ліжок денного стаціонару.

У 2017 році в галузі охорони здоров’я виконано наступні заходи: -надано субвенцію районному бюджету в сумі 69тис.грн., за які придбано  електрокардіограф та 3 укомплектовані комп’ютери для АЗПСМ с.Набутів та АЗПСМ с.Деренковець, стерилізатор повітряний, аквадистилятор, дерматоскоп, отоофтальмоскоп, меблі в Набутівську та  Деренковецьку амбулаторії;  - за рахунок коштів  бюджету ОТГ  придбано два  житлових будинки для двох сімейних лікарів Набутівської та Деренковецької амбулаторій ЗПСМ на суму 300тис.грн..

 

Культура та духовність

Процес розвитку української нації , її духовного відродження, традиції мови, значною мірою  залежить від ефективності роботи закладів культури, які спрямовують свою діяльність  на збереження та розвиток культурної спадщини, зміцнення  матеріально-технічної бази, збереження матеріалів, пам'яток, пам'ятних місць, військових поховань.

    Заклади культури сільської ради представляють :

 • Нетеребський сільський будинок культури;
 • Набутівський сільський клуб;
 • Бровахівський сільський будинок культури;
 • Корнилівський сільський будинок культури;
 • Кичинецький сільський будинок культури;
 • Драбівський сільський будинок культури;
 • Деренковецький сільський будинок культури;
 • Деренковецький сільський клуб;
 • Сахнівський сільський будинок культури.

 Бібліотеки:

с.Нетеребка;

с.Набутів;

с.Сахнівка;

с.Драбівка;

с.Деренковець;

с.Бровахи;

с.Корнилівка.

- Драбівська  дитяча музична школа (прийнята у комунальну власність сільської ради 19.09.2017 рішення сільської ради №11-4/VII).

               Вихованці дитячої музичної школи у 2017 році стали учасниками 13-ти мистецьких заходів різних рівнів, у 8-ми з яких здобули призові місця, в тому числі в деяких заходах по кілька призерів.

               Проведено святкування «Дня села» в селах Нетеребка, Сахнівка, Корнилівка, Деренковець, Драбівка, Кичинці, Бровахи.

У 2017 році за кошти бюджету ОТГ  придбано апаратуру для запису та відтоврення аудіо та відео матеріалу для СБК с.Кичинці, с.Нетеребка, с.Сахнівка  та с.Драбівка на суму 50,4тис.грн. та акустичну систему і мікшерський пульт на суму 40,0тис.грн.; замінено одяг сцени в СБК с.Нетеребка; замінено 18 вікон в СБК с.Нетеребка на суму 92тис.грн.;  відремонтовано пошкоджену стихією ділянку даху Бровахівського СБК за рахунок благодійної допомоги ТОВ «НВФ «Урожай» в сумі 0,8 тис.грн.; в с.Корнилівка на базі СБК реалізовано проект «Фітнес-студія» (центр дозвілля, соціальної активності, просвіти та здорового способу життя) за рахунок коштів благодійного фонду, отриманих, як переможець конкурсу «Урожай – громаді».

 

Протягом    2017 року   надійшло 283 звернень громадян. Із загальної кількості звернень 170 стосуються   питань  соціального захисту, 89 – звернення по земельних питаннях.

Протягом  2017  року зареєстровано  21  народження, 159  смертей,  6  шлюбів. Виконано  818  нотаріальних дій. Видано 5972 довідки  населенню з різних питань.

Земельні відносини     

Станом на 31 грудня 2017 року з фізичними та юридичними особами на території Набутівської сільської ради укладено 129 договорів оренди земельних ділянок державної та комунальної форми власності на загальну площу 1609,6га, в тому числі ріллі - 1121,4 га, сіножатей - 82,6 га, пасовищ - 155,3 га, господарських дворів - 60,5га,  багаторічних насаджень - 139,8 га, водних об’єктів та ГТС – 28,1 га, земельних ділянок комерційного призначення та призначених для будівництва та обслуговування будівель торгівлі – 19,8га, за якими землекористувачам нараховано орендної плати на загальну суму 2658,2тис.грн.

          Термін дії зазначених вище договорів оренди землі складає від 7 до 49 років.     

 За наявними в сільській раді даними в адміністративних межах Набутівської сільської ради сільгоспвиробниками яких налічується 15, використовується на умовах оренди 4506 земельних часток (паїв), що перебувають у приватній власності громадян, на загальній площі 3944,66 га. У 2017 році за використання зазначених земель власникам нараховано та сплачено орендної плати на загальну суму 17217,5тис.грн., з яких до місцевого бюджету сплачено ПДФО в розмірі 18 % в сумі 3099,1тис.грн..        

          Підсумовуючи виконання програми соціально-економічного розвитку, слід зазначити, що виконавчим комітетом сільської ради, депутатами виконано значний обсяг робіт  для розвитку нашої громади,  хоч  і не всі заплановані заходи вдалося виконати у 2017 році. Найбільш масштабними з них є :

 • капітальний ремонт частини адміністративного приміщення Набутівської сільської ради за адресою:  вул.Центральна, буд. 214, с.Набутів(колишня аптека) під центр надання адміністративних послуг;
 • реконструкція дорожнього покриття автомобільної дороги від с. Бровахи до с. Нетеребка (обласна дорога);
 • завершення реконструкції  адміністративного приміщення під ФАП в с.Корнилівка:
 • капітальний ремонт даху Корнилівського НВК;
 • завершення реконструкції системи водопостачання в с.Корнилівка;
 • капітальний ремонт Бровахівського СБК.

Основна причина невиконання даних заходів – відсутність коштів.

Сільський голова                                                     О.П. Малюга