Що таке туризм? Звідки взялися туристи? Чого ці люди хочуть? В своєму житті ми всі займаємось різними справами. Хтось вчиться, хтось працює, хтось розважається. А інколи всі ці напрями діяльності можуть бути пов’язані і переплетені. Та, здебільшого, в кожного є якісь одноманітні відрізки в житті. Ось тоді  виникає бажання щось змінити. Побачити щось нове, побувати де до цього не був, поспілкуватись з різними людьми. І коли виявляється, що наш світ повний яскравих відтінків і краси люди йдуть їх пізнавати. Вони стають туристами. Мандрівники подорожують по невідомих для них куточках батьківщини, їдуть подивитися заморських чудес.

Напрямків туризму безліч. Комусь цікава природа з безкраїми просторами степів, шумом гірських річок чи теплом і свіжістю моря. Хтось хоче побачити, намагаючись  зрозуміти наміри творців, архітектурних витворів мистецтва у вигляді старовинних міст, храмів, замків. Дехто їде познайомитись з культурою тих місць. Їх піснями, оповідями, легендами, танцями. Давніми і недавно вигаданими народними умільцями словами і рухами.

Один з таких напрямів – туризм, що зветься зеленим. Чи  схожі за значенням сільський туризм, екотуризм, агротуризм. Зараз цей вид туризму популярний у світі. Стає він популярним і у нас в державі, де близько 70% населення припадає на міста. Люди стомлюються від одноманітності і шуму, та їдуть шукати тиші й простору в селі. Також в людей прокидається цікавість до всього народного, рідного: творчості, одягу, страв, наших коренів. І ще вони згадують, що ми, виявляється, частина природи. Тоді душа тягнеться туди де зелено і тихо, лиш соловей співає біля води.

Хочуть люди міста завітати і в наші села, що зараз називаються узагальнено Набутівською об’єднаною територіальною громадою. У нас теж багато красивих, сповнених  історією місць, найпривітніших та найдобріших селян. Міщанам цікаво все: як готується борщ чи вареники, як видоїть корову чи козу, де береться сіно, як нарубати дров? А часто самі пропонують  допомогти, взамін просять лише скупатись в душі, поїсти тих вареників та відпочити в м’якому ліжку. А по всьому ще й заплатять господарю за відпочинок.

То ж до чого всі ці розповіді?  Вони для тих жителів наших сіл, в кого є безліч цікавих занять по господарству (треба з городом допомогти, нарубати на зиму дров, чи просто з кимось сходити по гриби до лісу) та вільне місце в домі для мандрівників на кілька днів, і звісно, бажання поспілкуватися з цікавими людьми та  заробити певну кількість грошей, спокійно займаючись  домашніми справами.

Отже, всім кому є близькими  ці думки, звертайтесь до Набутіської сільської ради, а також до старост вашого села, для подальшої співпраці.