Саме під такою назвою, згідно плану роботи відділу освіти, культури, молоді та спорту, з метою виховання любові до рідної мови, слова народу, рідної землі, підвищення естетичного виховання дітей та юнацтва, підтримки талановитої молоді, 23 березня 2018 року пройшов перший в Набутівській ОТГ конкурс читців на базі Деренковецького навчально – виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів».

Радо зустріли учасників конкурсу з вітальним словом вихованці літературної студії «Душі криниця» під керівництвом Вовчанівської Г.О.

Із задоволенням всі присутні відвідали виставку декоративно – прикладного мистецтва. А потім зібралися в святково прикрашеній актовій залі, де центральне місце зайняв портрет Т.Г.Шевченка.

Захід відкрила начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Михайлюк Ю.О., яка відзначила значимість Шевченкового слова та його особистості для підростаючого покоління, побажала учням задоволення від конкурсу та перемог.

Ведучі свята, учасники літературної студії «Душі криниця», Колодич Я., та Богуш В. оголосили про початок конкурсу, а  Кріт О. запалила свічку пам’яті Великому Кобзареві.

21 учень із шкіл Набутівської об’єднаної територіальної громади взяли участь у конкурсі. Важко було оцінювати дітей, бо всі вони талановиті і майстерно розкривали образи персонажів творів, які ще краще виражалися підібраними тематичними костюмами, музичним супроводом.

Гостем свята був митець, журналіст, видавець, лауреат літературно – мистецької премії ім.Т.Г.Шевченка Метелиця В.О.

А на закінчення зустрічі юні конкурсанти відвідали шкільний музей історії села, де юні екскурсоводи, під керівництвом вчителя історії Тепленко М.О., розповіли про історичне минуле рідного краю.

За підсумками конкурсу журі прийняло рішення щодо переможців по номінаціях:

-        У номінації «Твір Т.Г.Шевченка»

І місце – Кудла Л. (Нетеребський НВК, вчитель Григоренко О.М.)

Кріт О. (Деренковецький НВК, вчитель Вовчанівська Г.О)

ІІ місце – Донець Я. (Нетеребський НВК, вчитель Бондаренко Г.І.) Савченко А. (Драбівський НВК, вчитель Панченко Л.М.)

ІІІ місце – Марусенко М. (Деренковецький НВК, вчитель Шолудько Т.В.)

-        У номінації «Твір патріотичного спрямування»

І місце – Слободян Т. (Нетеребський НВК, вчитель Шевченко Л.Б.)

ІІ місце – Горьова Л. (Драбівський НВК, вчитель Панченко Л.М.),

Кудла Л. та Петренко С. (Нетеребський НВК, вчитель Григоренко О.М.)

ІІІ місце – Перепелкіна І. (Авторська О.А.Захаренка середня загальноосвітня школа с.Сахнівка, вчитель Сергеєва А.М.)

-        У номінації «Твір сучасного українського автора»

І місце – Шульженко В. (Авторська О.А.Захаренка середня загальноосвітня школа с.Сахнівка, вчитель Сергеєва А.М.)

ІІ місце – Ткаченко І. (Деренковецький НВК, вчитель Шолудько Т.В.)

-        У номінації «Вірші про природу, духовний світ людини, матір, любов, тощо»

І місце – Михайлюк З. (Драбівський НВК, вчитель Панченко Л.М.)

ІІ місце – Янчішина А. (Нетеребський НВК, Задорожна Л.О.),

Пузько М.(Деренковецький НВК, вчитель  Шолудько Т.В.)

ІІІ місце – Романенко Д. (Деренковецький НВК, вчитель Баланіна А.В.)

-        У номінації  «Авторські твори»

І місце – Задорожна І. (Нетеребський НВК)

ІІ місце – Кріт О. (Деренковецький НВК)

Кожен учасник декламував вірші і вплітав їх у символічний вінок вдячності та вічної шани великому поету Т.Г.Шевченку.

Дякуємо учням та вчителям за якісну підготовку до конкурсу.