20 серпня 2019 року проведено об’їзд-огляд стану готовності навчальних закладів до нового 2019-2020 навчального року та опалювального сезону.

Для задоволення освітніх потреб населення у громаді у 2019-2020 навчальному році буде функціонувати 5 закладів загальної середньої освіти з 5 змішаними дошкільними групами при НВК та Драбівська дитяча музична школа.

За попередніми даними у закладах загальної середньої освіти громади здобуватиме освіту 320 учнів (2017-2018 н.р. – 308 учнів, 2018-2019 н.р. - 330 учнів),

у тому числі:

• закладів загальної середньої освіти І ступеня – 1 ( 5 учнів);
  • закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – 4 (315 учнів).

До першого класу очікується 27 учнів, що у порівнянні з минулим навчальним роком на 12 учнів менше. До 10 класу зараховано 17 учнів.

Виконавчим комітетом для навчальних закладів придбана шкільна документація (класні журнали, журнали індивідуальної роботи,журнали гурткової роботи, журнали обліку замінених уроків, особові справи, журнали заявок на продукти, зошити обліку відходів), крейда на загальну суму 6000 грн.

Здобуття повної загальної середньої освіти на сучасному етапі є не лише конституційним правом, а й обов’язковою нормою.

У 2018-2019 н.р. в Драбівському НВК (1 учень)та Нетеребському НВК (1 учень ) навчалися діти з особливими освітніми потребами на індивідуальній формі навчання.

Забезпеченість підручниками та навчальними посібниками учнів освітніх закладів громади становить 98,5% (1 кл –100%, 2 кл. – 100% , 3 кл. – 99,4%, 4 кл — 89%, 5- 100%, 6 — чекаємо надходження ,7 кл. – 99,7% , 8 кл. – 100%, , 10 кл. – 87%, 11 кл. – 92%). Залишається проблемним забезпечення підручниками учнів 4-х класів, так як у них зріс контингент, порівняно з попередніми роками.

Протягом літнього періоду на ремонтні роботи в ЗЗСО громади було залучено:батьківські кошти, спонсорські та кошти сільської ради на суму понад 500 000 грн.

Огляд закладів загальної середньої освіти громади показав, що адміністраціями всіх шкіл проведено посильну підготовку спортивних майданчиків та спортивних залів до початку нового навчального року. Пофарбовано спортивні споруди та оновлено розмітку на майданчиках і смуги перешкод для довійськової підготовки. Заслуговують на увагу спортивний зал Деренковецького НВК, Авторської О.А.Захаренка середньої загальноосвітньої школи с.Сахнівка, Нетеребського НВК.

Разом з підготовкою до навчального року педагогічні колективи та обслуговуючий персонал готують котельні та системи опалення приміщень до опалювального сезону.

На балансі виконавчого комітету знаходиться 9 котелень на природному газі, у Авторській О.А.Захаренка середній загальноосвітній школі с.Сахнівка та в Деренковецькому НВК встановлені модемні лічильники, планується встановлення таких лічильників у Драбівському НВК та Нетеребському НВК. Корнилівський НВК опалюються тільки вугіллям та дровами. .

Встановлено дитячий майданчик у Драбівці -120 000грн, у Нетеребському НВК встановлено тренажерний майданчик 40000грн.

З бюджету сільської ради виділено 22000 грн на закупівлю фарби для закладів загальної середньої освіти.

15 000 грн виділено на перегородку в Драбівському НВК.

Встановлено 5 вікон в Нетеребському НВК (40000 грн), 3 вікна в Деренковецькому НВК (27000 грн), 8 вікон в Драбівському НВК (36000грн).

У 2019-2020 навчальному році зусилля відділу освіти,культури, молоді та спорту будуть спрямовані на подальше зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, поповнення в них бібліотечних фондів, забезпечення покращення умов доступності до якісної освіти частини школярів у сільській місцевості, що істотно підвищить їх конкурентну спроможність на ринку праці.