Відповідальність рятує життя.
З метою попередження травмування та загибелі людей та загибелі людей під час пожежу житловому секторі, нагадуємо правила пожежної безпеки у побуті в осінньо-зимовий період.
Переважна більшість надзвичайних подій припадає на житловий сектор й спричинена необережністю громадян з вогнем, зокрема при необережному використанні електрообігрівачів та опалювальних печей, їхню несправність, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж тощо.
Чому виникають такі пожежі
Населення використовує для обігріву квартир та будинків неякісні електрообігрівальні прилади, часто - саморобного виготовлення, що може призвести до трагедії.
Ще одна велика помилка – використання для обігріву приміщення печей для приготування їжі. Популярністю в цій справі користуються як електроплитки, так і газові плити.
Наголошуємо: це суворо заборонено!
У випадку з електроплитою може статися пожежа.
Газова піч більш небезпечна: ймовірне отруєння газом та навіть вибух. Перед початком опалювального сезону побутові газові котли, печі та інші опалювальні прилади мають бути старанно перевірені й відремонтовані. Багато приватних будинків не мають водяного опалювання і оснащені печами на твердому паливі.
Пожежі в таких будинках виникають ще через те, що їх господарі не дотримуються елементарних правил пожежної безпеки:
не проводять своєчасне технічне обслуговування печей і димарів у своїх домах;
своєчасно не прочищають димарі і не усувають щілини і тріщини печей і димарів.
Особливу обережність слід виявляти власникам будинків із дерев’яним перекриттям;
не залишайте газову плитку ввімкненою на ніч.
Головна порада рятувальників – зігрівайтеся безпечно! І якщо ви не маєте можливості витратити гроші на сучасний обігрівач, то є кілька перевірених часом способів, аби не мерзнути взимку.
По-перше, утепліть вікна. Зробити це можна поролоновими стрічками, скотчем для обклеювання вікон, папіром-самоклейкою, ціна якого - невелика. Майже безкоштовний метод - самотужки вирізати смужки із паперу чи ситцевої тканини, обмокнути їх у мильний розчин і обклеїти вікна.
По-друге, доведено, що тепло випромінюється через віконне скло. Тому на зиму краще повісити на вікна щільні штори. Значення має й колір. Краще, щоб вони були світлими, бо темні штори поглинають більше тепла.
Якщо помешкання опалюється чавунними батареями, то можна їх пофарбувати у темний колір. У даному випадку ви отримаєте на 5-10% більше тепла.
Також можна взяти тепловідбивну фольгу та розмістити її за батареєю. Таким чином тепло буде відображатись і потрапляти безпосередньо в кімнату, а не гріти стіну.
Бажаємо тепла та затишку в ваших родинах та оселях від любові та дитячого сміху, але не від вогню пожеж