ОГОЛОШЕННЯ про проведення пероральної вакцинація диких м’ясоїдних від сказу
З метою виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних хвороб тварин у травні 2025 року заплановано розпочати весняну кампанію з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу із розкладання наземним розподілом принад на території Черкаського району.
Під час кампанії буде оброблена площа Черкаського району у кількості 4947,85 км², з урахуванням вимог Закону України «Про введення воєнного стану в Україні» та «Методичних рекомендацій планування, організації та проведення пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу», при цьому буде застосовуватись спеціальна антирабічна вакцина для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин, яка безпечна для людей та інших тварин.
Епізоотична ситуація по сказу як в Україні, так і на Черкащині залишається вкрай напруженою. З початку року в районі зареєстровано 2 випадки (підтверджених лабораторно) захворювання тварин на сказ.
Основним джерелом розповсюдження сказу на території області є дикі м'ясоїдні тварини, зокрема червона лисиця. Саме тому проводиться пероральна вакцинація диких м'ясоїдних тварин, яка гарантує створення імунного фону проти сказу серед диких тварин.
Для цього використовуються спеціальні принади, які нагадують брикети (3 см на 5 см) з запахом м'ясо-кісткового борошна, всередині яких міститься вакцина. Їх розкладають у місцях проживання диких тварин — на узліссях, уздовж доріг, біля річок та на сільськогосподарських угіддях. Після поїдання приманки тварина отримує захист від сказу, без загрози поширення вірусу через слину або зараження молодих особин.
Вакцина є безпечною для людей, інших тварин і не шкодить довкіллю
Розкидання вакцини буде проводитись наземним розподілом принад біля лісових та сільськогосподарських угідь , поза територіями населених пунктів, навколо водоймищ, вздовж автошляхів. Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.
Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від погодних умов, до охоплення всієї території.
Звертаємось до мешканців громади з проханням із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин. При виявленні принад — не чіпайте їх руками і не переносьте з місць розкладання.
Заздалегідь дякуємо за розуміння!