Перший міжшкільний Зліт добротворців закладів загальної середньої освіти Набутівської ОТГ
17 травня 2018 року на базі Авторської О.А.Захаренка середньої загальноосвітньої школи с. Сахнівка відбувся перший міжшкільний Зліт добротворців закладів загальної середньої освіти Набутівської ОТГ.
Захід, створений на основі принципів добротворення, що їх впроваджував у життя Олександр Антонович Захаренко, був організований відділом освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Набутівської ОТГ за сприяння сільського голови Малюги О.П., виконавчого комітету та депутатського корпусу Набутівської сільської ради.
Ясного погожого ранку гостинна Сахнівка зустрічала учнівські команди, що приїхали позмагатися у силі і спритності, показати творчі здібності, відпочити та поспілкуватися з однолітками у дружньому колі. Зустрічав учасників Зльоту дитячий духовий оркестр під керівництвом Білого В.М. Розпочався Зліт добротворців урочистою лінійкою. З вітальним словом до учнів звернулися сільський голова Малюга О.П. та начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Набутівської ОТГ Михайлюк Ю.О. Гостями свята були також заступник сільського голови Ремех О.П., начальник відділу освіти Стеблівської селищної ради Марченко Л.В., спеціалісти відділу освіти Стеблівської селищної ради.
Юні сахнівчани вітали команди Драбівського НВК, Деренковецького НВК, Нетеребського НВК, гостей свята - збірну команду Стеблівської ОТГ, учнів Корнилівського НВК та учнів 7-11 класів Гарбузинського НВК, які проживають на території Набутівської ОТГ. 17 травня – День вишиванки, тож шкільне подвір’я Сахнівки біліло від дитячих вишиванок. А далі – танцювальні візитки команд-учасниць. Сучасно, завзято, молодіжно і, водночас, потріотично.
Головним дійством Злоту був, все-таки, козацький квест. А в ньому такі цікаві, знайомі і дещо призабуті, дитячі забави та ігри: «Взуй, козаче, козака», «Заплети косу», «Пошук козацького скарбу», «Бій півнів», «Свистуни», «Стежка Олекси Довбуша», «Перетягування линви», «Козацька сила», «Караоке». А ще юні майстрині з кожної команди створювали дивовижні дівочі зачіски, вправні плавці змагались у басейні в змаганні «Дніпровські пороги». Діти з Гарбузинського НВК та учні 1-4 класів Корнилівського НВК відвідали музей історії села, музей О.А.Захаренка, музей миру і дружби народів, музей дошкільної групи «Бабусина скриня», планетарій, обсерваторію, басейн. А на подвір’ї усіх учасників чекали майстер-класи художнього мистецтва, виготовлення іграшок та прикрас. Усі бажаючі могли прикрасити себе аквагримом. І бажаючих вистачало як серед дітей ,так і серед дорослих. Допомогу у організації і проведенні майстер-класів, флешмобів надали викладачі Драбівської диячої музичної школи.
А з яким захватом змагалися команди у пошуку скарбу: було оббігано кожен закуток шкільного подвір’я і парку. А спробуйте із зав’язаними очима знайти дві пари однакових черевиків, щоб узути «козака» чи заплести довжелезну косу, коли замість волосся скакалки, плести допомагають дві подруги, а випускати пасмо з рук не можна. Змагатися у виконанні пісень – цікава, але звична справа, а спробуйте просвистіти якусь мелодію.
Найгарячіше було на шкільному стадіоні: спортивні естафети на «Стежці Олекси Довбуша», перетягування линви, змагання з армреслінгу та, звісно ж, «Бій півнів». Спритність і юнацький азарт, бажання перемогти і показати себе, підтримати свого гравця та команду, зробили ці змагання наймасовішими.
А який козацький захід буває без козацької каші? Стомлені але радісні, усі учасники Зльоту ласували смачною кашею та морозивом. Організатори свята попіклувалися також про те, щоб за спекотної весняної погоди вдосталь було води для дітей.
На заключній лінійці начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Набутівської сільської ради Михайлюк Ю.О. нагородила переможців змагань грамотами, вручила подарунки кожній команді, кожній школі. Команда Стеблівської ОТГ отримала подарунки від депутатського корпусу Стеблівської селищної ради. Отримали подарунки і діти нашого ОТГ, які навчаються у Гарбузинському НВК – цікаві книги.
Великих зусиль доклав колектив Авторської О.А.Захаренка середньої загальноосвітньої школи с. Сахнівка, директор Школи Рибалка І.Л., щоб учасники Зльоту, гості школи почувались зручно, як вдома. Їх зусилля не були марними – усіх учасників зустрічали щирими посмішками, добрими словами.
Об’єднав усіх учасників спільний флешмоб. І не було різниці між школами, не було старших чи молодших, господарів чи гостей – лиш єдність, щасливі посмішки дітей. Чи не того і хотів О.А.Захаренко – великий вчитель нашої землі?