Земельні послуги на Гіді з державних послуг

Плануєте зареєструвати земельну ділянку, затвердити проєкт землеустрою або внести відомості про межі частини ділянки до Державного земельного кадастру? Гід з державних послуг підкаже як та за який час це можна зробити.  Для вашої зручності підготували добірку земельних дозвільних послуг на Гіді.

Бажаєте обміняти старий паспорт на ID, оформити біометричний для виїзду за кордон або відновити у зв’язку з втратою? Гід з державних послуг підкаже, як це зробити, за який час та які документи із собою взяти.  Зібрали для вас добірку послуг паспортного столу на Гіді.

Безоплатна правова допомога

Як убезпечити себе від шахрайства в мережі Інтернет? З кожним днем ми все більше заглиблюємося у цифровий світ, а велика кількість послуг та покупок поступово переходять у сферу онлайн, адже це досить зручно та просто. А після того, як світ накрила пандемія COVID-19, кількість онлайн-платежів значно зросла. Проте, варто пам’ятати, що поряд з цим побільшало і випадків шахрайства в мережі Інтернет, адже використання новітніх інформаційних технологій, безготівкової форми розрахунків полегшують життя не тільки пересічним громадянам, але й шахраям також. Злочинці вигадують все нові схеми, як заволодіти коштами довірливих людей, які не завжди розуміють, що їх можуть ошукати, адже цифрова грамотність нашого населення ще не досягла належного рівня. Для того, щоб мінімізувати ризики потрапляння у пастку Інтернет-шахраїв, варто дотримуватися наступних рекомендацій: не слід розголошувати жодній особі інформацію про платіжну карту (термін дії, код CVС2/CVV2, ПІН-код), зокрема, по телефону, та персональні дані, логін/пароль для входу у веб-банкінг), одноразові паролі для проведення додаткової автентифікації тощо. Слід пам’ятати, що банківські працівники ніколи не будуть вимагати ці дані, бо вони не потрібні їм для роботи з клієнтами; не можна передавати свою банківську картку для оплати товарів та послуг у руки продавця/офіціанта/сторонньої особи. За правилами вам повинні принести платіжний термінал або запропонувати підійти до нього і оплатити рахунок; якщо здійснюєте покупку в мережі Інтернет – оплачуйте товар після отримання, намагайтеся уникати покупок, де вимагається оплатити товар наперед, адже ризикуєте отримати товар не тієї якості або взагалі залишитися без покупок; купуйте онлайн на перевірених сайтах або перевіряйте відгуки щодо сайтів, продавців, віртуальних магазинів, детально уточнюйте характеристики товару, який хочете придбати; якщо часто купуєте в Інтернеті, то краще оформити окрему банківську карту для цього і переказувати на цю карту виключно суму, необхідну для сплати за товар/послугу; здійснювати платіжні операції слід лише на так званих «захищених» сайтах, адреса яких починається з п’яти літер: https, таке шифроване підключення захистить інформацію про банківську картку та убезпечить від потрапляння вірусів до вашого комп’ютера, планшета тощо; не слід робити покупки або оплачувати комунальні послуги, заходити до онлайн-банкінгу через мережу Wi-Fi в публічних місцях або використовувати інтернет через комп’ютери в публічних місцях, адже це може призвести до витоку персональної інформації; бажаностворити складний пароль для інтернет-банкінгу, соціальних мереж, електронної пошти тощо, при цьому не можна використовувати в паролі особисту персональну інформацію. Також не зайвим буде встановити в налаштуваннях двохфакторну автентифікацію (тип багатофакторної аутентифікації, який представляє собою технологію, що забезпечує ідентифікацію користувачів за допомогою комбінації двох різних компонентів); доречно підключити SMS-інформування стосовно операцій з вашими платіжними картками; не слід користуватися без нагальної необхідності банкоматами у безлюдних місцях, у нічний час доби. Крім того, обов’язково слід звертати увагу на виглядбанкоматів (чи немає там накладок на клавіатуру та мікрокамер). Якщо ж Ви стали жертвою онлайн-шахраїв та вашими коштами на платіжній карті заволоділи чи намагалися заволодіти сторонні, необхідно негайно повідомити про це банківську установу (зателефонувавши на «гарячу лінію») і заблокувати картку та обов’язково звернутися до поліції. Якщо потребуєте правової консультації – телефонуйте до Єдиного контакт-центру 0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно в межах України).

Безоплатна правова допомога

Найпопулярніші послуги ДРАЦС на Гіді

Отримати адміністративні послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану можна у відділі державної реєстрації актів цивільного стану або ЦНАП.  Де та як швидко отримати потрібну послугу, підкаже Гід з державних послуг.